pole_dance.png

 Najbardziej profesjonalne miejsce w mieście!
 Lepszy wymiar pole dance'u w Jastrzębiu to:
 
 - nowe rury statyczno-obrotowe!
 - sprawdzona metodyka zajęć!
   (certyfikowana instruktorka, autorskie katalogi figur)!
 - cykliczne warsztaty z naszymi gośćmi (Betty Q, Patryk Rybarski)!
 - kameralna atmosfera zajęć!
 - BEZPŁATNE ZAJĘCIA dla posiadaczy kart Multisport, FitProfit, OK System!
  

Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Pole Dance Sport Polska!

Pole Dance to inspirujące, zabawne i kreatywne ćwiczenia stworzone dla każdej kobiety, która chce się nauczyć  jak poruszać ciałem naturalnie i swobodnie przy jednoczesnym wykonywaniu intensywnych ćwiczeń poprających formę.  Zajęcia odbywają się w zrelaksowanym, bezpiecznym i wspierającym otoczeniu, w którym dla wprowadzenia swobodnej atmosfery dobry humor jest bardzo mile widziany;)

pole_dance_jastrzebie.jpg

Pole Dance składa się z serii nieaerobowych i aerobowych fragmentów, ruchów, pozycji i przejść z elementami rozgrzewającymi i relaksującymi na i przy rurce.   Zajęcia Pole Dance są połączeniem zmysłowych ruchów tańca na rurce z intensywnym programem ćwiczeń wzmacniających ciało.

W odróżnieniu od innych form ćwiczeń zajęcia nie koncentrują się na wybranej grupie lecz pracują nad szeroką gamą mięśni a technika tych ćwiczeń  wzmacnia całe ciało, tonuje nogi, brzuch, pośladki, ramiona i oczywiście umysł, używając do tego ciężaru twojego ciała.        

W przeciwieństwie do większości zajęć aerobowych, Pole Dance łączy zmysłowość i zabawę angażując umysł i ciało w bardzo unikatowy sposób, to efektywne i atrakcyjne ćwiczenia dla nowoczesnych kobiet, które szukają zabawnego oraz stawiającego wyzwania sposobu na nabranie i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej.

Specyficzne umiejętności jakie należy posiadać do efektywnego trenowania Pole Dance to elastyczność, siła, kreatywność, pewność siebie i umiejętna ocena możliwości własnego ciała.Większość osób już po dwóch zajęciach jest w stanie skutecznie wykonywać kilka ruchów, figur i tzw “spinów”. 

Przeminęły już czasy, kiedy taniec na rurce utożsamiany był wyłącznie z klubem nocnym i cieszymy się z faktu iż siłownie i kluby sportowe na całym świecie akceptują taniec na rurce jako formę fitness-u . Instrukcje i ruchy opracowane są z myślą o wszystkich zainteresowanych a najistotniejsze jest to, żeby po prostu dobrze się przy tym bawić!!!

W trakcie pojedynczej lekcji od uczestniczek wymaga się wykonania rozgrzewki, utrzymania się na rurce efektywnie i bezpiecznie, posiadania swobody ruchów i dobrego samopoczucia dlatego istotne jest posiadanie odpowiedniego stroju i trzymanie się prostych instrukcji.

*Przed  każdą lekcją nie wolno smarować ciała oliwkami, kremami oraz lotionami etc. 

*Nogi muszą być odkryte jako, że ciało osłonięte spodniami bądź też rajstopami nie będzie przylegało do rurki dlatego najlepiej trenuje się w krótkich spodenkach.

Taniec na rurce wykonywany prawidłowo jest wspaniały i hipnotyzujący nie tylko dla osoby, która go wykonuje ale również dla osoby, która go oglądała.

poledance3.jpg poledance1.jpg poledance2.jpg


Pytania i odpowiedzi:

Jak wygląda lekcja Pole Dancingu? 

Kiedy przyjdziesz na pierwsze zajęcia pokażemy Ci podstawowe ruchy na rurce, które wzmacnią Twoją siłę. To nie będą tylko ćwiczenia z użyciem rurki oraz zwykłe ćwiczenia rozciągające ale “spiny” i sposoby wspinania się na rurkę. Pozwolą one na rozwinięcie Twoich umiejętności, nabranie siły i po czasie przejście do poziomu średnio-zaawansowanego. Pozycje, których będziemy Cię uczyć będą miały wzrastający poziom trudności adekwatny do Twoich możliwości. Każde zajęcia na rurce poprzedzone są kilkuminutową rozgrzewką. 

Czy zajęcia są bolesne? 

Kiedy używasz rurki jesteś pod nadzorem instruktora, nigdy nie zostaniesz poproszona o wykonanie pozycji na rurce, która przekracza Twoje możliwości. Na poziomie podstawowym ( brown level) nie uczymy figur tzw. “odwróconych”. Po pierwszych zajęciach nie unikniesz siniaków i bólu mięśni – to zupełnie normalne ponieważ Twoja skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do ucisku rurki. We własnym ciele odkryjesz również mięśnie, o których istnieniu wcześniej nie wiedziałaś.

Czy będę musiała zmysłowo tańczyć wokół rurki?

Nie, nie będziesz. Zajęcia tańca są zupełnie dowolne. Pole Dance może mieć charakter sportowy lub też zmysłowy. Od Ciebie zależy jaką nadasz mu formę.My zademonstrujemy Ci obie. Bardzo ważne jest aby czuć się dobrze i swobodnie. Elementy tańca wprowadza się na poziomie średnio-zaawansowanym po wcześniejszym opanowaniu podstawowych “spinów” i pozycji na rurce. Pole Dance, którego uczymy to połączenie figur na rurce z formą tańca wokół rurki. Forma ekspresji tańca zależy od Ciebie.

Chciałabym przyjść na zajęcia ale czuję się głupio przychodząc sama… 

To nie jest problem, dużo dziewczyn przychodzi samych. W Studiu panuje bardzo przyjazna i zrelaksowana atmosfera. Na pewno nie będziesz się czuła wyłączona z grupy.

Ile czasu potrzeba aby zacząć robić figury tzw. “odwrócone” ?

Do poziomu średnio-zaawansowanego przeniesiemy Cię po upływie około 6-ciu tygodni w zależności od Twoich umiejętności. Figury “odwrócone” mogą wyglądać na proste ale jeżeli nigdy wcześniej ich nie wykonywałaś mogą być przerażającym doświadczeniem, jak również niebezpiecznym jeżeli wykonywane są nieprawidłowo. Twoja instruktorka pokaże Ci jak wykonać taką figurę, kiedy sama oceni, że jesteś już na nią gotowa. Dla Twojego bezpieczeństwa używamy materacy a instruktorka zawsze będzie asekurowała to co robisz do momentu kiedy będziesz gotowa wykonać poszczególne figury sama.

Jestem większego rozmiaru i krępuję się przyjść na zajęcia…. 

Większość ludzi uważa, że Pole Fitness/Dancing jest tylko dla szczupłych kobiet. To nieprawda, nie ma znaczenia jakiego jesteś rozmiaru, pozycje i “spiny” wykonywane na zajęciach wzmacniają Twoją siłę i tonują ciało. Na pierwszych zajęciach używasz przede wszystkim mocy ramion i ud aby utrzymać ciężar swojego ciała na rurce. Ćwiczymy z kobietami o różnych rozmiarach i większe Panie dorównują szczuplejszym z programem zajęć.

Czy na zajęcia przychodzą same młode dziewczyny? 

Nie, na naszych zajęciach przedział wiekowy to 16 -39+ 

Kto przychodzi na takie zajęcia?

Nasze lekcje są dla wszystkich kobiet, które chcą być w dobrej formie, dobrze się bawić, dopracować figury, które już potrafią lub też chcą spróbować czegoś nowego i poznać nowe osoby. Tak, nasze lekcje są dla Ciebie!

Co zrobię jeżeli zajęcia nie przypadną mi do gustu, czy muszę zapłacić za kilka zajęć z góry?

Nie, jeżeli zajęcia nie będą Ci odpowiadały nie musisz przychodzić ponownie, wystarczy uregulować należność tylko za jedne zajęcia, więc nie musisz opłacać kilku zajęć z góry.

Boję się, że nie będę w stanie nic zrobić na takiej lekcji…

To normalne, że masz takie obawy, każdy jest inny i posiada inne możliwości. Popracujemy z Tobą w taki sposób aby rozwinąć twoje umiejętności. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy ma własne tempo opanowywania figur, niektórym zajmuje to tydzień innym dwa a innym jeszcze dłużej, każdy przypadek jest zupełnie normalny. Pierwsze zajęcia są zawsze najtrudniejsze, kiedy już nabierzesz siły sama zaskoczysz siebie tym co potrafisz zrobić!

Nie nosiłam krótkich spodenek przez lata, nie chce pokazywać nóg…

Na naszych zajęciach nosimy shorty nie tylko dlatego, że może nam być za gorąco ale przede wszystkim dlatego, że skóra musi mieć kontakt z rurką, żebyś mogła się na niej utrzymać. Noszenie legginsów lub dresów jest niebezpieczne ponieważ dzianiny są bardzo śliskie. (Na pierwszych zajęciach ryzyko poślizgu jest niewielkie dlatego można przyjść w dłuższych spodniach) 

Nie czuję się dobrze konkurując z innymi, czy na zajęciach jest element konkurencji?

Nie, na lekcjach nie ma pośpiechu ani presji. W Studiu panuje zrelaksowana i przyjazna atmosfera, doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy ma własne tempo opanowywania figur. Zdarza się, że dwie Panie, które przychodzą razem na zajęcia konkurują między sobą ale nie wciągają w to innych kursantek, zwyczajnie dobrze się bawią.

Prosimy o kontakt jeżeli powyżej nie udało nam się odpowiedzieć na Twoje pytania bądź rozwiać Twoich wątpliwości.